KRONIKA GALERIA ORGANIZACJA KONTAKT STOWARZYSZENIE
KRONIKA 2017/2018

KRONIKA 2016/2017

KRONIKA 2015/2016

SZKOŁA DLA RODZICÓW


14 grudnia 2017 r. miało miejsce kolejne spotkanie warsztatowe. Rodzice, którzy przyjęli zaproszenie na warsztaty mieli okazję (wspólnie ze swoimi pociechami) wykonać aniołki w stylu lekko rustykalnym. Inwencja twórcza nie miała granic. Anioły robione z podobnych materiałów okazały się przeróżne, pojawił się nawet anioł "indiański" z piórami we włosach ;). W ciepłej atmosferze spędziliśmy przyjemne popołudnie, a dzieci miały okazję zrobić coś wspólnie z mamą czy tatą w tym zabieganym przedświątecznym czasie.


24 listopada 2016 r., w związku ze zbliżającym się okresem świątecznym, zorganizowaliśmy w naszym Ośrodku warsztaty plastyczne, na których rodzice razem z dziećmi wykonywali ozdoby świąteczne z przeznaczeniem na jarmarki świąteczne. Było bardzo pracowicie, a niezwykła atmosfera spotkania sprzyjała kreatywności naszych gości. Rodzice część prac mogli zabrać do domu na pamiątkę wspólnie spędzonego czasu, część natomiast trafi na kiermasz świąteczny.

Każde takie doświadczenie zbliża szkołę i rodziców i daje podwaliny do dobrze układającej się współpracy.


20 października 2016 r. nauczyciele naszego Ośrodka zorganizowali warsztaty dla rodziców, w ramach realizacji grantu Kuratorium Oświaty we Wrocławiu „Szkoła dla rodziców i wychowawców” (całością realizacji tego ogólnopolskiego projektu jest Firma Szkoleniowo- doradcza Anna Szywała w Świdnicy).

Na spotkaniu, wspólnie z rodzicami, wypracowaliśmy strategie postępowania w sytuacjach trudnych, posiłkując się przygotowanymi materiałami na bazie książki Adele Faber i Elaine Mazlish „Jak mówić, żeby dzieci nas słuchały. Jak słuchać, żeby dzieci do nas mówiły” oraz „Jak wychować nastolatka i nie zwariować” autorstwa Michaela J. Bradley’a i „Gdy nasze pociechy grają nam na nerwach” Rudi Rhode i Mony Sabine Meis.

Atmosfera panująca w czasie spotkania a także informacje uzyskane ankietą ewaluacyjną wskazują, że taka forma współpracy jest najbardziej efektywna i oczekiwana przez rodziców naszych uczniów. Mamy nadzieję powtarzać takie spotkania, bo dzięki nim obalamy mit, że współpraca szkoły z rodzicami jest trudna. To prawda, wymaga od nauczycieli zaangażowania i pomysłowości, ale warto zadać sobie trud, jeśli myśli się poważnie o relacjach na drodze nauczyciel-wychowawca.


Wskazówki dla dobrych relacji z dzieckiem

Błędy w komunikacji z dzieckiemRODZICE

Masz pytania?
Przyjdź do nas!

Organizujemy indywidualne spotkania specjalistów z rodzicami i opiekunami, prezentujące ofertę Placówki, pomagające w podjęciu decyzji o wyborze szkoły dla Państwa dziecka

NABÓR DLA UCZNIÓW
ZE SPEKTRUM AUTYZMU

WCZESNE
WSPOMAGANIE ROZWOJU

 


Ochrona osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych