KRONIKA GALERIA ORGANIZACJA KONTAKT STOWARZYSZENIE
KRONIKA 2017/2018

KRONIKA 2016/2017

KRONIKA 2015/2016

KYNOTERAPIA


„(...)Na tym świecie różnie bywa, zabawnie i dziwnie.
Raz jednostka jest szczęśliwa, to znów wręcz przeciwnie.
W dżungli życia, w życia buszu zawsze ci pomogą
Cztery łapy, para uszu, oczy, nos i ogon (...)"
[Ludwik Jerzy Kern]

Dwa cudne psy rasy golden retriever: Niko i Lemon mogą pomóc dzieciom uwierzyć w siebie i dać tyle sympatii i ciepłego futerka, ile tylko będzie potrzeba.

Kynoterapia to metoda terapii, która wspomaga efektywność rozwoju osobowości, edukacji i rehabilitacji. Motywatorem do działania jest odpowiednio dobrany pies, który jest prowadzony przez wykwalifikowanego kynoterapeutę. Obecność psa pozwala dzieciom na spontaniczne działanie, motywuje je do podjęcia własnej aktywności i wpływa pozytywnie na ich samopoczucie. Ponieważ metoda pracy z psem sprawdza się wśród podopiecznych są oni szczęśliwi, że mogą uczestniczyć w tego typu zajęciach. Dzieci i młodzież reagują na psy bardzo żywo, włączają się do aktywności, przyjmują postawę badacza zadając pytania na temat psa, chcą wiedzieć o nim wszystko. To pomaga poprowadzić zajęcia w taki sposób, aby zaangażować ich w wiele innych czynności.

 

 

Uczestnicy zdobywają wiedzę na temat opieki nad psem, prawidłowego zachowania w obecności psa (zarówno znanego jak i obcego), ale także realizują cele terapeutyczne: fizyczno – ruchowe, emocjonalno – społeczne, edukacyjno – poznawcze i motywacyjno – społeczne. Wpływa to znacząco na ich rozwój oraz poczucie własnej wartości. Już na pierwszych zajęciach widoczna jest „magia psa” (pełne skupienie na czynnościach, wyciszenie). Mamy nadzieję, że współpraca i więź, która się umacnia będzie owocna i przetrwa jak najdłużej, a do zajęć wkradnie się nowa motywacja, chęć do działania oraz zdobywania nowych umiejętności.

Dlaczego dzieciom tak łatwo nawiązać więź z psem? I dlaczego te zajęcia przynoszą efekt? „Bo pies akceptuje bezwarunkowo i nie ocenia, daje z siebie bezinteresownie a niczego nie oczekuje w zamian. Nie stawia warunków i kocha niezależnie od tego czy odnosimy sukces czy porażkę. Pies nie ogranicza, pozwala spontanicznie realizować wszystkie pomysły i zachęca do kontaktu. Buduje poczucie bezpieczeństwa, ponieważ jest ciepły, puszysty i miły w dotyku, a głaskanie i przytulanie jest dla każdego przyjemnym relaksem. Pies nie wydaje poleceń, nie upomina i nie strofuje, nie dopomina się spokoju, a jedynie słucha cierpliwie i ufnie czeka na każdy kontakt”.

DOGTREKKING

RODZICE

Masz pytania?
Przyjdź do nas!

Organizujemy indywidualne spotkania specjalistów z rodzicami i opiekunami, prezentujące ofertę Placówki, pomagające w podjęciu decyzji o wyborze szkoły dla Państwa dziecka

NABÓR DLA UCZNIÓW
ZE SPEKTRUM AUTYZMU

WCZESNE
WSPOMAGANIE ROZWOJU

 


Ochrona osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych