KRONIKA 2017/2018 GALERIA ORGANIZACJA KONTAKT STOWARZYSZENIE
KRONIKA 2016/2017

KRONIKA 2015/2016


KRONIKA WYDARZEŃ 2017/2018


Zabawa karnawałowa

8 lutego w Ośrodku Szkolno-Wychowawczym w Dzierżoniowie odbyła się zabawa karnawałowa . W tym roku przypadła ona w Tłusty Czwartek, więc tradycyjnie, dzięki wsparciu Stowarzyszenia Pomost, każdy uczeń naszej szkoły mógł zjeść smacznego pączka. W trakcie zabawy miały miejsce ciekawe konkursy, w których można było wygrać słodkie nagrody. Na sali podczas pląsów wszyscy bawili się wesoło,a uśmiechy nie znikały z twarzy uczestników. Wspólna zabawa przyniosła wiele radości. Kolejny bal karnawałowy za rok!


Międzyszkolny Turniej Mikołajkowo-Świąteczny

14 grudnia 2017 mieliśmy niewątpliwą przyjemność gościć w naszych progach reprezentantów zaprzyjaźnionych szkół na Międzyszkolnym Turnieju Mikołajkowo-Świątecznym. Cykliczne już spotkanie przebiegło we wspaniałej, przyjaznej atmosferze, pełnej świątecznej magii. Występ naszego zespołu wokalnego wprowadził wszystkich w zaczarowany klimat, po czym drużyny przystąpiły do rywalizacji. Zmagania teoretyczne poprzedzane były zadaniami sprawnościowymi i przeplatane konkurencjami plastycznymi i muzycznymi. Nikt nie miał czasu się nudzić, a uśmiechnięte buzie jasno mówiły, że było bardzo fajnie! Wszyscy uczestnicy spisali się na medal i zostali obdarowani dyplomami i nagrodami zakupionymi dzięki wsparciu finansowemu Starostwa Powiatowego.

Dziękujemy za wizytę i zapraszamy za rok!


Warsztaty ozdób świątecznych dla rodziców

W tym roku rodzice, którzy przyjęli zaproszenie na warsztaty mieli okazję (wspólnie ze swoimi pociechami) wykonać aniołki w stylu lekko rustykalnym. 14 grudnia inwencja twórcza nie miała granic. Anioły robione z podobnych materiałów okazały się przeróżne, pojawił się nawet anioł "indiański" z piórami we włosach ;). W ciepłej atmosferze spędziliśmy przyjemne popołudnie, a dzieci miały okazję zrobić coś wspólnie z mamą czy tatą w tym zabieganym przedświątecznym czasie.


MISTRZOSTWA W HALOWEJ PIŁCE NOŻNEJ DZIEWCZĄT

Były to już 8 mistrzostwa w piłce nożnej organizowane dla dziewcząt z dolnośląskich placówek specjalnych. 8 grudnia w zawodach wzięły udział 4 drużyny. Ostateczne wyniki są następujące: 1 m. SOSW Dzierżoniów, 2 m. SOSW nr 11 Wrocław, 3 m. SOSW Oleśnica, 4 m. ZSS Oława.

Gratulujemy naszym zawodniczkom wspaniałego sukcesu!


Paraolimpiada Mikołajkowa

7 grudnia reprezentacja naszej szkoły wzięła udział w XIII Paraolimpiadzie Powiatowej organizowanej przez Przedszkole Publiczne Nr 2 w Dzierżoniowie. Nasi uczniowie pokazali swoje umiejętności oraz w rywalizacji odsłonili swoje najlepsze strony. Cała uroczystość przebiegła w miłej i przyjaznej atmosferze. Uczniowie wrócili ze złotymi medalami i ciekawymi nagrodami. Była to kolejna możliwość zaprezentowania na zewnątrz postępów w sferze fizycznej i społecznej naszych uczniów.


SUKCES WYCHOWANEK W KONKURSIE PLASTYCZNYM

7 grudnia 2017 dwie wychowanki grup wychowawczych - Leokadia Pośpiech i Roksana Julkowska w ramach obchodów Międzynarodowego Dnia Praw Człowieka wzięły udział w Konferencji podsumowującej projekt „Nie jestem inny, nie jestem gorszy” organizowany przez Zespół Ośrodków Wsparcia w Bielawie. Konferencja odbyła się w Miejskim Ośrodku Kultury i Sztuki w Bielawie. Głównym celem projektu było ukształtowanie postaw otwartości i akceptacji dla inności, szanowania praw człowieka i uznania, że wszyscy rodzimy się wolni i równi oraz, że nie możemy dyskryminować innych z żadnego powodu.
W związku z powyższym dziewczęta przygotowywały dwie prace plastyczne na konkurs ”Akceptuj mnie, mimo że jestem inny”. Z zapałem i zaangażowaniem przygotowały prace, które zostały docenione i nagrodzone.
Roksana Julkowska zdobyła II miejsce natomiast Lodzi Pośpiech przypadło wyróżnienie. Dziewczęta otrzymały akcesoria multimedialne oraz dyplomy.

Dziewczęta mogły także posłuchać wykładu dr Tomasza Bilickiego na temat ”Tolerancja dla inności”, a treścią wykładu było wyjaśnienie pojęć takich jak: tolerancja, dyskryminacja, mowa nienawiści, stalking czy wykluczenie społeczne. Podsumowaniem wykładu były propozycja zmian w swoim zachowaniu, które można wprowadzić natychmiast takich jak: nie używać mowy nienawiści, wzmacniać swoją samoocenę i tożsamość, animować działania pomocowe, być ambasadorem zmiany itp. Korzyści z udziału w tym wydarzeniu uznajemy za bardzo ważne i pożyteczne, wzbogacające proces wychowawczy o najważniejsze w kontaktach rówieśniczych zasady postępowania zgodnego z duchem tolerancji i otwartości na innych.


Mikołaj z psem

6 grudnia nasz Ośrodek odwiedzili szczególni goście: święty Mikołaj w asyście pani Alicji Hromady - dyrektor Wydziału Edukacji i Kultury Starostwa Powiatowego. Celem wizyty było obdarowanie prezentami wszystkich bardzo grzecznych, grzecznych i troszkę mniej grzecznych uczniów i wychowanków naszej Placówki. W podziękowaniu uczniowie zaśpiewali piękną piosenkę o Mikołaju, a otrzymane prezenty dodały im sił i energii do udziału w turnieju mikołajkowym z psem. Wszyscy uczniowie dali z siebie 100% w sportowych zmaganiach, dzięki czemu otrzymali dodatkową szansę na atrakcyjne nagrody.

Nauczyciele też otrzymali wspaniały prezent mikołajkowy - uśmiech na twarzach uczniów sprawił nam największą radość.


ANDRZEJKI

30 listopada 2017 w naszej szkole miała miejsce świetna zabawa z okazji "Andrzejek". Wszyscy bawili się mniej lub bardziej wesoło. Tradycji również stało się zadość - tzw. "wróżby andrzejkowe" przygotowały wszystkie zespoły klasowe. Śmiechu było co nie miara, gdy okazywało się, że ktoś zostanie kierowcą kombajnu albo baletnicą teatru "Bolszoj", a za męża pojmie Bonifacego lub Atanazego. Takie wróżby z przymrużeniem oka dopełniły imprezę, aż żal było ją kończyć...

Andrzejki w grupach wychowawczych

Święty Andrzej jest patronem miłości oraz zamążpójścia, zatem Andrzejki są okazją dla młodych ludzi do poznania swojej przyszłości. W ten dzień możemy się dowiedzieć kto pierwszy stanie na ślubnym kobiercu, jakie imię będzie nosił nasz wybranek, kim będziemy w przyszłości itp.
Było lanie wosku, wróżenie z butów, przepowiednie kto kim zostanie w przyszłości, jak będzie miał na imię wybranek serca itp. Wystarczyło mieć pozytywne nastawienie, uruchomić wyobraźnię, by dobrze się bawić. Było przy tym dużo śmiechu. Niektórzy nie byli zadowoleni z tego co chciał im zesłać los, ale wszyscy wiedzieli, że to tylko zabawa więc humory dopisywały. Tego wieczoru były też występy wokalne, taneczne, zabawy sprawnościowe przy muzyce i wiele innych atrakcji. Można było skosztować własnoręcznie przygotowanych wypieków i deserów. W miłej atmosferze szybko mijał czas. Liczymy, że następne wspólne spotkanie będzie równie udane.


XIX OTWARTY DOLNOŚLĄSKI TURNIEJ WARCABOWY OSÓB NIEPEŁNOSPRAWNYCH

28 listopada 2017r. grupa naszych najlepszych warcabistów pojechała do Świebodzic na turniej warcabowy. Placówkę reprezentowali uczniowie szkoły podstawowej i gimnazjum. Drużynowo zajęliśmy 4 miejsce, a indywidualnie Dominika Bednarz zdobyła, dzięki swoim umiejętnościom i dobremu myśleniu, miejsce 3.

Gratulujemy dobrej, sportowej postawy!


Warsztaty artystyczne

28 listopada 2017 r. nasi uczniowie uczestniczyli w warsztatach artystycznych o tematyce świątecznej, w Środowiskowym Domu Samopomocy.

Spotkanie było bardzo sympatyczne, powstało wiele pięknych choinek. Radosny czas tworzenia przybliżył nas do zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia.


V Przegląd Piosenki Religijnej

W dniu 15 listopada 2017 r. w Specjalnym Ośrodku Szkolno- Wychowawczym w Dzierżoniowie odbył się V Przegląd Piosenki Religijnej „Za rękę z Jezusem”. Przegląd skierowany był do dzieci i młodzieży z niepełnosprawnością intelektualną. Wzięło w nim udział sześć placówek oświatowych z terenu powiatu i regionu. W ramach przeglądu wykonawcy solo i zespołowo prezentowali przygotowane utwory muzyczne. Kolejną część spotkania stanowiły warsztaty taneczne, muzyczne i plastyczne, w czasie których wykonywano piękne różańce z gotowych elementów. Na zakończenie wszyscy wykonawcy otrzymali drobne upominki. Uroczystość uświetnił swoją obecnością ks. Krzysztof Ambrożej - proboszcz Parafii Chrystusa Króla w Dzierżoniowie. Z niecierpliwością będziemy oczekiwać na spotkanie w przyszłym roku.


DOLNOŚLĄSKIE MISTRZOSTWA W HALOWEJ PIŁCE NOŻNEJ CHŁOPCÓW "SPRAWNI RAZEM"

14.11.2017 drużyna naszych najlepszych piłkarzy pojechała do Oławy, aby wziąć udział w DOLNOŚLĄSKICH MISTRZOSTWACH SZKÓŁ SPECJALNYCH I SOSW W HALOWEJ PIŁCE NOŻNEJ CHŁOPCÓW "SPRAWNI RAZEM". Zawody zakończyły się dla nas całkiem pomyślnie, nasi chłopcy zajęli III miejsce i wrócili do Dzierżoniowa z pucharem.

Gratulujemy i życzymy kolejnych udanych startów!


Urodziny Ojczyzny

Polska, podobnie jak każdy z nas, co roku obchodzi swoje urodziny. Świętujemy je w dniu 11 listopada, na pamiątkę odzyskania niepodległości. Ten radosny dzień warto spędzić wyjątkowo. Tak też było 9 listopada 2017 roku w naszym Ośrodku.
Na niecodzienne urodziny Ojczyzny uczniów, rodziców i nauczycieli zaprosiła pani Wiesława Rychter - pomysłodawczyni projektu. Każdy z gości został obdarowany przepięknym kotylionem, wykonanym przez uczniów pod kierunkiem pani Moniki Szczypki. Uroczystość rozpoczęła się od odśpiewania hymnu i prezentacji krótkiego filmu pokazującego drogę Polski do niepodległości.
Uczniowie wszystkich klas przygotowali dla dostojnej Jubilatki prezenty: zatańczyli poloneza, zaprezentowali wiersze, pieśni oraz układ choreograficzny ze wstęgami. Wszystkie prezenty były wspaniałe.

Na zakończenie uroczystości wspólnie zaśpiewaliśmy pieśni patriotyczne.

To jednak nie koniec urodzin. Ciąg dalszy miał miejsce w klasach, gdzie, jak podczas każdych urodzin, świętowano przy ciastku i herbacie.

Tradycją Specjalnego Ośrodka Szkolno – Wychowawczego w Dzierżoniowie stały się już odwiedziny z okazji Święta Niepodległości w najważniejszych instytucjach Dzierżoniowa. Grupa uczniów pod opieką pani Moniki Szczypki wręczyła własnoręcznie wykonane symboliczne kotyliony w Starostwie Powiatowym, Wydziale Edukacji i Kultury Starostwa, Burmistrzom Miasta Dzierżoniowa, w Urzędzie Miasta, Komendzie Policji, Bibliotece Miejskiej oraz DOK-u.

Kochana Ojczyzno. Wszystkiego najlepszego!


Na lodowisku

8 listopada, korzystając ze środków Grantu Oświatowego, mogliśmy zaproponować naszym wychowankom atrakcyjną formę spędzania czasu wolnego.

Jazda na łyżwach to jeden ze sportów, który świetnie wpływa na sylwetkę, kondycję, rozwija koordynację ruchową, dotlenia organizm. Uczniowie przebywający w grupach wychowawczych z tą dyscypliną sportu mieli już do czynienia wcześniej. Nie dziwi więc radość z jaką przyjęli możliwość wyjazdów na lodowisko w tym roku szkolnym. Niektórzy mogą się pochwalić umiejętnościami na zupełnie przyzwoitym poziomie. Nie ma w tym nic dziwnego patrząc na zaangażowanie i radość z jaką podejmują nowe wyzwania i pokonują przeciwności.

Mamy nadzieję, że zapał nie osłabnie, bo nic tak nie mobilizuje jak widoczne postępy. Widząc zainteresowanie wyjazdami na lodowisko planujemy już kolejne.


Zajęcia kształtujące kreatywność

Uczniowie klas SPP na zajęciach kształtujących kreatywność rozwijają wyobraźnię i zdolności oraz odkrywają własne możliwości twórcze. Dzięki takim zajęciom oprócz usprawniania wielu funkcji również (a może przede wszystkim) budują pozytywny swój obraz i wiedzą już, że potrafią robić piękne ozdoby oraz potrafią organizować sobie swój wolny czas. To niezwykle ważny element pracy z młodzieżą z dysfunkcjami. Tym razem wykonywali piękne jesienne wieńce.


II Międzyszkolny Konkurs Wiedzy „ OMNIBUS”

W środę, 25 października 2017 w naszym Ośrodku odbyła się tegoroczna edycja Międzyszkolnego Konkursu Wiedzy „OMNIBUS”.

W szranki o tytuł najbardziej wszechstronnej drużyny stanęli przedstawiciele czterech Ośrodków Szkolno – Wychowawczych: z Piławy Górnej, Strzegomia, Ząbkowic Śląskich i Dzierżoniowa. Reprezentanci szkół zmagali się z zadaniami przyrodniczo-matematycznymi, humanistycznymi, artystycznymi i sprawnościowymi.

Dodatkową atrakcją tegorocznego spotkania był pokaz doświadczeń chemicznych dotyczących gęstości cieczy, przeprowadzony przez panią Joannę Więckowską – doktorantkę Wydziału Chemicznego Politechniki Wrocławskiej w Zakładzie Chemii Fizycznej i Kwantowej. W pozakonkursowych zmaganiach drużyny także przeprowadziły eksperyment, tworząc wielobarwną tęczę z cieczy o różnej gęstości.

Konkurs przebiegał w miłej atmosferze, a wszyscy uczestnicy wykazali się dużą wiedzą i umiejętnościami. W tegorocznej edycji najlepsza okazała się drużyna ze Strzegomia i to ona zdobyła tytuł OMNIBUSA 2017. Wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowe medale i upominki oraz zestawy gier dla placówek.

Liczymy na spotkanie i rewanż w przyszłym roku.


Przygoda z harcerzami

Odnowiliśmy w tym roku szkolnym współpracę z Hufcem Ziemi Dzierżoniowskiej. Po tak udanych spotkaniach w grupach wychowawczych w ubiegłym roku zatęskniliśmy za wspólnymi zajęciami integracyjnymi. Harcerze chętnie na to przystali. Wspólnie przygotowaliśmy plan działania na ten semestr. Harcerze przedstawili swoje pomysły i oto już 24 października gościliśmy hm. Krystynę Waś, pwd. Karolinę Waś i harcerzy. Spotkanie rozpoczęło się w zabawny sposób. Z rolki papieru toaletowego każdy urwał kawałek i przedstawiając się musiał mówić tak długo dopóki nie zwinie papieru. Było przy tym wiele śmiechu , ale dowiedzieliśmy się sporo o sobie. Harcerze bawili się z naszymi wychowankami w szyfrowanie i rozkodowywanie szyfrów - wymagało to dużej koncentracji, ale się udało.

Podczas nauki wiązania węzłów było już znacznie trudniej. Choć harcerze demonstrowali każdy kolejny ruch, nie wszyscy nadążali. Mimo to wszyscy już wiedzą jak wygląda węzeł ratowniczy, płaski, prosty i kiedy mogą nam się przydać.

Na koniec przy akompaniamencie gitary wspólnie zaśpiewaliśmy piosenkę "Bieszczadzki trakt".

Dziękujemy harcerzom, bo świetnie się bawiliśmy i zapraszamy do nas ponownie.


XIII Międzyszkolny Konkurs o Zdrowiu

18 października 2017 roku reprezentacja naszego Ośrodka wzięła udział w XIII Międzyszkolnym Konkursie o Zdrowiu, który odbył się w Piławie Górnej. Nasi podopieczni walczyli dzielnie, popisali się dużą znajomością zagadnień z dziedziny zdrowego stylu życia oraz przygotowali świetny występ prezentujący książkę kucharską "Zdrowe posiłki dobre jak malinki". Książka została wydana przez Koło Młodego Kuchcika działające w naszej placówce i prezentowała przepisy realizowane w czasie zajęć kulinarnych. Występ i książka bardzo się podobały, a konkursowicze wrócili uśmiechnięci z dyplomem i drobnymi upominkami.


KURS PIERWSZEJ POMOCY

17 października uczniowie Szkoły Branżowej I Stopnia nr 3 i Zasadniczej Szkoły Zawodowej nr 3 uczestniczyli w certyfikowanym Kursie Pierwszej Pomocy. Pomysłodawcą i organizatorem był Pan Rafał Szafrański z UNISON RESCUE TEAM w Dzierżoniowie. Zajęcia podzielone były na część teoretyczną i praktyczną. Szczególnie wartościowe były ćwiczenia pozorowanych zdarzeń z użyciem fantomów i manekina, prowadzone przez ratowników z MEDEVAC, podczas których uczestnicy uczyli się prawidłowych reakcji na zdarzenie, właściwego postępowania wobec poszkodowanego, oswajali się z napięciem powstającym w sytuacjach stresowych.


DZIEŃ EDUKACJI NARODOWEJ

W czwartek, 12 października, w naszym Ośrodku odbyło się uroczyste spotkanie z okazji Święta Edukacji. Wzięli w nim udział wszyscy uczniowie i pracownicy Placówki. W trakcie uroczystości pani dyrektor Bożena Karasek podziękowała za wytężoną pracę oraz wręczyła nagrody wyróżniającym się pracownikom. Oprawę artystyczną przygotowała klasa I Szkoły Branżowej pod kierunkiem wychowawcy - pana Aleksandra Fulary. Uczniowie w ciekawy sposób przypomnieli wszystkim historię różnorodnych pomocy naukowych, m. in. liniuszka, kałamarza czy liczydła. Z okazji święta nie zabrakło także życzeń i laurek od uczniów.


INDYWIDUALNE MISTRZOSTWA DOLNEGO ŚLĄSKA W JESIENNYCH BIEGACH PRZEŁAJOWYCH "SPRAWNI RAZEM"

10 października 2017 r. 7-osobowa grupa naszych biegaczy wzięła udział w mistrzostwach w biegach przełajowych, które odbyły się w Oleśnicy. Zawodnicy dzielnie walczyli o jak najwyższe pozycje, ale jedynie Krystianowi Kucia udało się zdobyć srebrny medal i tytuł wicemistrza Dolnego Śląska. Pozostali biegacze i biegaczki uplasowali się na dalszych miejscach, dwie osoby w pierwszej dziesiątce.
Wszystkim gratulujemy woli walki, a najlepszym wysokich pozycji w rankingu!


SPRAWDZALIŚMY WZROK

Dzięki uprzejmości Pani Katarzyny Brejnak z Zakładu Optyki Okularowej w Dzierżoniowie 15 uczniów naszej Placówki wzięło udział w bezpłatnych przesiewowych badaniach optometrystycznych, które pozwoliły na zdiagnozowanie wad wzroku u dzieci. Za okazaną pomoc i życzliwość składamy serdeczne podziękowania.


SPOTKANIE Z POLICJĄ

W dniu 9 października 2017r. funkcjonariusze policji z Komendy Powiatowej w Dzierżoniowie poprowadzili zajęcia dla naszych uczniów dotyczące bezpiecznego poruszania się po drodze


NA CERAMICE

Rozpoczął się kolejny rok szkolny a wraz z nim, nasi wychowankowie mają możliwość kontynuowania zajęć ceramicznych w DOK-U.

Praca z gliną bardzo dobrze wpływa na nasze dzieci. Wycisza, uczy skupienia, cierpliwości i koncentracji. Znakomicie stymuluje i rozwija układ nerwowy. Swobodne ugniatanie, ściskanie, wałkowanie świetnie wpływa na rozwój małej motoryki – tak ważnej dla pisania, rysowania, trzymania przedmiotów, wycinania. Dzieciaki rozwijają swoją wyobraźnię, zdolności manualne, ekspresję plastyczną, a poza tym, a może przede wszystkim, jest wspaniałą zabawą dla wszystkich.
Gliniarnia to miejsce, gdzie za dotknięciem dziecięcych dłoni, niczym za dotknięciem czarodziejskiej różdżki, bezkształtne kawałki gliny ożywają jako anioły konie, smoki, dinozaury i inne cudeńka.


W STAJNI PODOLIN

29 września grupka przedstawicieli społeczności uczniowskiej wzięła udział w wycieczce do Podolina do stadniny koni. Dzieci miały okazję podziwiać i pogłaskać koniki, zwiedzić stajnię oraz przejechać się wierzchem. Wszyscy uczestnicy byli bardzo zadowoleni i naturalnie chcą częściej odwiedzać to urocze miejsce.


DZIEŃ CHŁOPAKA

28 września na sali gimnastycznej obchodzony był uroczyście Dzień Chłopaka. Uczniowie uczestniczyli w zabawie tanecznej przerywanej konkursami ze słodkimi nagrodami. Całą uroczystość rozpoczęło chóralne odśpiewanie przez dziewczynki STO LAT wszystkim przedstawicielom płci silniejszej ;)


NA KRĘGIELNI

Każdy wie, że sport to zdrowie a w zdrowym ciele, zdrowy duch
W związku ze starym porzekadłem postanowiliśmy zadbać o własną tężyznę. W sobotę 23 września 2017 wychowankowie grup wychowawczych wybrali się na kręgielnię przy klubie HiLife. To zupełnie nowa dla nas dyscyplina sportu, lecz bardzo wciągająca. Niektórzy z wychowanków po raz pierwszy grali w prawdziwe kręgle. Początkowe rzuty kulą były trochę niezdarne, lecz z każdym kolejnym rzutem przewracało się coraz więcej kręgli a na tablicy przy imionach dzieci pojawiały się kolejne punkty. Głównym celem i założeniem wyjścia było poznanie nowej, dotychczas nieznanej większości wychowanków, alternatywnej formy spędzania czasu wolnego. Ponadto doskonalili umiejętności kulturalnego zachowania się w miejscach publicznych. Gra w kręgle uczy dyscypliny oraz koncentracji. Wychowankowie mogli nauczyć się zasad gry opartych na uczciwej rywalizacji, oraz rozwijali umiejętności związane z osiąganiem celu.

Współzawodnictwo na torze wiązało się ze świetną zabawą, na brak emocji nie mogliśmy narzekać. Niektórzy z podopiecznych mogą pochwalić się satysfakcjonującymi wynikami dzięki czemu wzmocnili swoje poczucie wartości i zaszczepili w sobie chęć powrotu na kręgielnię. Zadowoleni opuściliśmy tor z jednogłośna obietnicą, że jeszcze tam wrócimy.


ZAJĘCIA KULINARNE

Systematycznie w naszym Ośrodku odbywają się zajęcia kulinarne, które wprawiają dzieciaki do aktywnego uczestnictwa w życiu domowym. Nawet najmłodsi obierają, kroją, wycinają i mieszają zdrowe i smaczne potrawy. Tego typu zajęcia nie dość, że mocno usprawniają wszelakie umiejętności i uczą zdrowego stylu życia, to jeszcze kończą się konsumpcją i wielkim zadowoleniem uczniów. Wszyscy uwielbiają zajęcia w naszej szkolnej kuchence!


WYCIECZKA W GÓRY SOWIE

15 września 2017 roku kilka zespołów klasowych wyjechało na wycieczkę w nasze góry, gdzie oprócz przyjemnego spaceru, wszyscy mogli upiec kiełbaskę i posilić się nią w świetnym i zgranym towarzystwie. Pogoda dopisała (a to nie takie oczywiste w tym roku), a uśmiechnięte buzie dzieciaków cieszyły wszystkich dorosłych uczestników wyjścia.


MAŁY FESTIWAL "TY I JA"

Po raz kolejny odwiedziliśmy Miejski Ośrodek Kultury i Bibliotekę w Piławie Górnej. Odbyła się tam 6 edycja Małego Festiwalu Filmowego "TY i JA", hasłem przewodnim tym razem było: "Życie można zacząć wiele razy". Z naszego Ośrodka w tym ciekawym wydarzeniu uczestniczyła 12-osobowa grupa starszych uczniów. Dziękujemy za możliwość obejrzenia filmów!


ROZPOCZĘCIE ROKU SZKOLNEGO

4 września 2017 roku wspólnym odśpiewaniem hymnu Polski rozpoczęliśmy uroczyście rok szkolny 2017/2018. Pani dyrektor powitała uczniów i ich rodziców oraz życzyła wszystkim przyjemnej i owocnej pracy.
Do wakacji czas upłynie szybko!


RODZICE

Masz pytania?
Przyjdź do nas!

Organizujemy indywidualne spotkania specjalistów z rodzicami i opiekunami, prezentujące ofertę Placówki, pomagające w podjęciu decyzji o wyborze szkoły dla Państwa dziecka

NABÓR DLA UCZNIÓW
ZE SPEKTRUM AUTYZMU

WCZESNE
WSPOMAGANIE ROZWOJU